cz en

O nás

„VIA je je unikátní svojí konstrukcí, důraz je kladen na výborné letové vlastnosti
a maximální bezpečnost posádky“

ROKOSPOL AVIATION JE LETECKOU DIVIZÍ FIRMY ROKOSPOL A.S.

Posláním společnosti je vyvíjet kvalitní a spolehlivé letouny s důrazem na konstrukční, designové a bezpečné provedení. Snaha o unikátní design, nízké provozní náklady a ergonomii nás stále posouvá vpřed.

Naši hlavní prioritou je výroba sportovního létajícího zařízení VIA UL dle typového průkazu. Dalšími produkty jsou letadla kategorie LSA pro zahraniční zákazníky a stavebnice UL, ELSA a LSA podle požadavku zákazníků.

Ultralehký letoun VIA je určen zejména pro rekreační, turistické létání a výuku létání s omezením na neakrobatický provoz. Letadlo je unikátní svojí konstrukcí, kde důraz je kladen výborné letové vlastnosti, na maximální bezpečnost a pohodlí osádky (nejširší kabina ve své třídě), na dosažení vysoké cestovní rychlosti a zajištění maximální ekonomičnosti provozu a údržby. Letadlo je také charakterizováno vysokou životností danou jeho moderní konstrukcí a kvalitou zpracování.

Letadla jsou vyráběna ve třech úrovních vybavení:


pc280719.jpgfoto-342.jpg  dscf9683-web.jpg

BASIC

Obsahuje pouze základní přístroje potřebné k letu s požadavkem předpisu UL 2 a letadlo je vhodné pro základní výcvik a nenáročnou turistiku.

KOMFORT

Letadla jsou navíc vybavena  rozšířeným přístrojovým vybavením a dalšími prvky výbavy pro zajištění komfortního používání při pokročilém výcviku a delších navigačních letech.

PREMIUM

Letadla jsou kompletně vybavená integrovanými elektronickými systémy indikace letových údajů a navigačních systémů pro zajištění nejvyšší úrovně bezpečnosti a maximálního pohodlí při provádění letů bez ohledu na

Pro všechny naše zákazníky je připraven široký seznam položek pro přizpůsobení letadla.

Společnost vlastní certifikát kvality ISO 2001 a povolení k výrobě, opravě, zkoušení a dovozu sportovních letadel a komponentů č. 03/2011.

Rychlý kontakt

Tel: + 420 577 110 150
email: rokospolaviation@rokospol.cz

Novinky

06.01.2016 Rekonstrukce

Stránky po technické rekonstrukci opět v provozu, omlouváme se za dočasnou nedostupnost...

25.02.2015 New partner for Germany

Rokospol Aviation is pleased to announce that it has formed a partnership with copamy UL-AiroAviation GmbH,…..

27.10.2014 New partner for Slovenia & Croatia

Rokospol would like to announce that it has formed a partnership with company Airurban d.o.o. for the…..